70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Opieka Choszczno

Szybkie Kredyty Trudne dostępne online w 15 minut wejdż i zawnioskuj kredyty trudne bez bik

Opieka Choszczno

Seniorzy: jak zachować sprawność intelektualną na emeryturze?

Choć z wiekiem mózg się starzeje, nie świadczy to nie, że nie ważna tego procesu spowolnić. Jednak od lat mówią, że pracuje jak mięsień. Jeżeli a będziemy przygotowywać własne mózgi, z całym zagrożeniem starość będzie gwoli nas lepsza.

Opieka Choszczno

Mózg dojrzewa dłużej, niż zakładasz

Według odkryć naukowców mózg dobrze nie osiąga dojrzałości, gdy wkraczamy w dorosłość. Może to w wieku 50 lat jest u progu swoich oferty! I na przykład jego właściwość odpowiedzialna za pomoc wyrażania się działa najlepiej tylko ok. 67 roku życia.

Cholesterol OFF

Cholesterol OFF

Jasne, z wiekiem ciężej się nam kształtować i pamięć płata figle. Jednak ogólnie prawda wygląda tak, że mózg starzeje się później niż pozostałe „strony” polskiego układu. A my możemy o niego uważać, aby uniknąć oznakom demencji lub choćby ją ograniczyć.

Zobacz również pożyczka filarum

To aktorzy, naukowcy i profesorowie, aktywni zawodowo chociażby w wieku emerytalnym, zwykle cieszą się sprawniejszym umysłem niż ogół społeczeństwa. Wtedy nie przypadek. Przekonywanie się, zapamiętywanie nowych treści toż najzdrowsze ćwiczenia dla mózgu. Ale odnajdzie się ich bardzo więcej.
Poznaj szkolenia i dietę dla mózgu

Niemal niebezpieczne dla umysłu są rutyna, powtarzalność, bezczynność. Nie zatrudnia się długiego oglądania telewizji, to więcej rozleniwia nasze mózgi. Ten drogi organ trzeba stymulować, grając np. w Sudoku, rozwiązując rebusy, pisząc i zapamiętując wiersze. To zatem właśnie niezłym pomysłem przedstawia się znajomość języków obcych czy zapisanie się na uniwersytet trzeciego wieku. Choć naukę zmienia się już nie tak szybko jak kiedyś, trzeba to traktować nie jako cel jedyny w sobie, jednak jako prowadzenie czegoś pysznego dla swego umysłu.

Ważne również, aby dać sobie dawkę ruchu, bo – jak podkreślają – w ścisłym ciele zdrowy duch. Aktywność fizyczna dotlenia mózg, i ten wydaje że aż 20% wysyłanego do organizmu tlenu! Dlatego spacery, nordic walking czy golf sprzedają się korzystne dla starszych.

Warto też zadbać o relaks. Sen sprawia, że mózg wypoczywa, dzięki czemu daleko później funkcjonuje. Na odpowiedniejszą formę snu sprawia nie tylko ruch, lecz też ogólny spokój ducha. Może wtedy warto pomyśleć techniki relaksacyjne lub ziółka przed zaśnięciem?

Nie bez znaczenia wykazuje się również dieta. Za najidealniejszą dla zdrowia uchodzi śródziemnomorska, czyli droga w warzywa i produkty. Mózg kocha zdrowe, złożone węglowodany – czyli kasze i pełnoziarniste pieczywo. Lubi proteiny i ciekawe tłuszcze – inaczej nie tłuszcze trans, w jakie obfitują frytki, chipsy, a nawet margaryna! Z witamin i minerałów sugeruje się dietę bogatą w witaminy z linie B, a ponadto przeciwutleniacze takie jak A, C, E oraz żelazo. Nie ważna zapomnieć o kwasach omega-3, które znajdziemy m.in. w rybach zaś w niektórych olejach, oliwie i siemieniu lnianym. Przy okazji siemię tak chodzi na perystaltykę jelit. Do diety warto też włączyć orzechy.

Co istotne, ta dieta jest uniwersalna – to po prostu samo zdrowie dla wszystkiego w jakimkolwiek wieku. Im szybciej rozpoczniemy się racjonalnie odżywiać, tym dobro dla swego systemu, w ostatnim ponad środku.
Na co warto postawić, żeby być dobry umysł?

Jeżeli zamierzasz się cieszyć dobrym zdrowiem, nie tylko fizycznym, myśl o nasz mózg, zanim dotrzesz na emeryturę. W Twoim istnieniu nie powinno zabraknąć sportu, ćwiczeń wewnętrznych i właśnie zbilansowanej diety. Ale lepiej zapobiegać, niż leczyć, prawda?
Prosenior
Artykuł został zorganizowany przez Seniorzy oferującą rzecz jako opiekunka, opiekun osób starszych w Niemczech.

0 0 votes
Article Rating

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments