70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Klimatyzatory postojowe Trzcińsko-Zdrój

Szybkie Kredyty Trudne dostępne online w 15 minut wejdż i zawnioskuj kredyty trudne bez bik

Klimatyzatory postojowe Trzcińsko-Zdrój

Czym są klimatyzatory postojowe?

Bardzo często rozumiemy jak kierowcy, siedząc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób ten stanowi niezdrowy również ze powodów wydajnych oraz pewnie ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Międzyzdroje

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas drogi jest dobrym zachowaniem, od którego trudno uciec, to kosztowanie z niej w trakcie postoju nie istnieje już wskazane. Marnujemy paliwo i wykorzystujemy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne stanowi wówczas, że pomaga on bezpieczeństwo działalności oraz daje, że kierowca oraz ładunek trafią na środowisko w sumie.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na targu możemy spotkać dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten idealny działa coś na podobnej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego założeniem jest obniżenie temperatury oraz ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Kluczowe elementy systemu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są włożone w jednej obudowie tworzonej z zasady na dachu kabiny pojazdu lub na bocznej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do mieszkania pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, bierze się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta napędzana jest napędem elektrycznym zaś w razie potrzeb chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje więcej zaopatrzone w system, który przynosi nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może robić automatycznie czy potrafimy nią zarządzać za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Dobrzany

Z zmiany postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem dużo modniejszym i kilka nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w obóz została wprowadzona woda. Stanowi ona właśnie schładzana, oraz całą zaletą tego typu klimatyzatorów stanowi wówczas, że nie zmieniają wilgotności powietrza we tłu pojazdu, a tylko obniżają występującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego gatunku występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa położona w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w jakim ciepło z powietrza jest zastosowane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu dany na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi niezmiernie istotna, bo pewnie on obniżyć temperaturę powietrza występującą we tłu pojazdu nawet o sto procent w sądzie do temperatury na zewnątrz. A ze powodu na brak zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie funkcjonuje w surowym klimacie. Również jak w wypadku sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z zastosowaniem pilota lub sterować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie olbrzymią zaletą jest niewielki pobór prądu odpowiedni do sprawnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Dobrzany

0 0 votes
Article Rating

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments